תהליך הטיפול

תהליך הטיפול מתחיל מן המפגש הראשון, בו עורך הפיזיותרפיסט ראיון מקיף (אנמנזה) למטופל, שמטרתו הבנת מהות הבעיה ומאפייניה. חשיבות הראיון היא בהכוונה של המטפל לגבי אופי הבדיקה הפיזיקלית שתיערך בהמשך, וכן בקבלת רקע כללי שעשוי להשפיע על הבעיה שעל הפרק כגון: הסטוריה רפואית, בעיות דומות בעבר וכן הלאה. לאחר הראיון מתבצעת בדיקה מקיפה המתבססת על ממצאי הראיון ועל סוג הבעיה ואופיה. כבר בפגישה זו ניתן טיפול ראשוני, לעיתים תוך כדי הבדיקה, וכן הדרכה להתנהגות נכונה ולביצוע תרגילים באופן עצמאי על מנת לקדם את פתרון הבעיה. מהלך הבדיקה והטיפול מלווים בהסברים מפורטים ככל הניתן על מנת לשתף את המטופל בתהליך הטיפול ולהופכו לשותף פעיל על בסיס הבנת הבעיה. לרשות הפיזיותרפיסט עומד מגוון רחב של אפשרויות טיפול הכולל בין היתר טיפול מנואלי, חשמלי, דיקור, חימום, תרגילי גמישות וחיזוק וכן הלאה. משך סדרת הטיפולים הנוספים ותדירותם נקבעים על פי מידת האקוטיות של הבעיה ובהתאם לצורכי המטופל.

סוגי הטיפולים המוצעים במכון:

טיפולים אורתופדיים

טיפולים אורתופדיים לבעיות כגון:

 • כאבי גב
 • כאבי צוואר
 • ברכיים
 • כאבים והסתיידות בכתפיים
 • כאבים במערכת שריר/שלד
 • פציעות ספורט
 • שיקום לאחר ניתוחים: החלפת מפרקים, קיבוע שברים, שחזור רצועות
 • נפגעי תאונות דרכים
 • דורבן בכפות הרגליים
 • דלקות בגידים
 • דלקות מפרקים
 • שיקום לאחר שברים

שיקום ווסטיבולרי - סחרחורת

מטפלי מכון "כמו חדש" הם בעלי הכשרה מיוחדת בטיפול בסחרחורות, ובכלל זה בסוג הסחרחורת השכיח ביותר מסוג BPPV,

(Benign Paroxysmal Positional Vertigo) המוכר בשם העממי – סחרחורת וורטיגו הגורמת לאיבוד שיווי משקל.

קרא עוד…

טיפולים נשימתיים

מחלות ריאה כרוניות (COPD, CF, אסטמה)

 • שיקום אחרי ניתוחי חזה ובטן

קרא עוד…

אולטרה סאונד

ultra sound – מכשיר המשתמש בגלי קול הנמצאים מחוץ לטווח השמיעה של האדם. גלי הקול הללו הם, למעשה, סוג של אנרגיה, החודרת לעומק הרקמה בתדירות עצומה (1-3 מיליון פעמים בשנייה, תלוי בעומק הרקמה). אנרגיה זו מומרת לאנרגיה של חום. החום והחיכוך הפנימי שנוצר מתנועת גלי הקול המהירה מגבירים את זרימת הדם לרקמה הפגועה. עם זרם הדם מגיעים חומרים הדרושים לתיקון הרקמה ולזירוז תהליך הריפוי. מכשיר זה מתאים לטיפול בבעיות מקומיות ממוקדות כגון דלקת אקוטית ברצועה מסוימת.

מכשיר זרמים

מכשיר זרמים – מכשיר המספק קשת רחבה של סוגי זרמים השונים אחד מן השני בפרמטרים פיזיקאליים שונים, ולפיכך מתאימים לסוגים שונים של פגיעות. הזרם החשמלי מועבר מן המכשיר לרקמת היעד באמצעות אלקטרודות המונחות על העור. בהתאם לבעיה בוחר הפיזיותרפיסט את סוג הזרם הרלבנטי – הורדת כאב, גירוי שרירים חלשים, הורדת נפיחות וכן הלאה.

דיקור מערבי

דיקור מערבי – נקרא גם "דיקור יבש". שני השמות הללו מעידים על אופיו של סוג דיקור זה ועל המפריד אותו מהדיקור הסיני. בשונה מהדיקור הסיני, המונחה על פי תעלות אנרגיה, מרידיאנים, העוברות כביכול בגוף האדם, הקו המנחה את מיקום הדיקור הוא מיקום נקודות ההדק (trigger points) בגוף. אלה הן למעשה נקודות הקיימות במצבים לא תקינים בעיקר בשרירים המעורבים, אך לעיתים גם ברצועות הסמוכות ואף בגידים ובמעטפת העצם. נקודות אלה העלולות להקרין כאב והגבלה בתנועה עליהם מתלונן המטופל, והן נוצרות, ככל הנראה, מירידה באספקת החמצן ובפינוי חומצת החלב באותו קטע ספציפי של השריר. דיקור הנקודה הוא כאמור יבש, כלומר ללא החדרת כל חומר לרקמה מלבד המחט, וגורם לאספקת דם נקודתית למקום, איתו מגיע החמצן ואיתו מפונה חומצת החלב העודפת. פתרון המשבר האנרגטי הזה מבטל את ההקרנה לאזור המרוחק, ומהווה כלי נוסף בידי הפיזיותרפיסט בבואו לטפל בבעית שריר-שלד.

במכון ציוד מתקדם לטיפולי חשמל ואולטראסאונד וכן ציוד לתרגול כוח, שיווי משקל וגמישות.

במקרים מיוחדים, ניתן לקבוע טיפול בבית הלקוח.

 


                                                                            facebook1    images